Pogrzeb

Ceremonie świeckie

Każdy pogrzeb jako ostatnie pożegnanie niepowtarzalnego człowieka też powinno być niepowtarzalne. Choć w przypadku pogrzebów wyznaniowych podkreślenie takiej indywidualności jest ograniczone przepisami liturgicznymi, jednak w przypadku ceremonii świeckich możliwa jest praktycznie całkowita dedykacja uroczystości konkretnemu Zmarłemu.

pogrzeby świeckie

Mistrz Ceremonii

Dom Pogrzebowy Mementum ma wieloletnie doświadczenie organizacji i realizacji ceremonii pogrzebowych o charakterze świeckim. Przygotowujemy je w ścisłej współpracy z Mistrzem Ceremonii Pogrzebowych, który troszczy się o stworzenie scenariusza takiej uroczystości, a następnie jej przewodniczy dbając o każdy detal. W czasie pogrzebów o charakterze świeckim uwaga uczestników uroczystości skupiona jest na osobie zmarłej – na jej życiu, dokonaniach, na dobru, które stało się udziałem społeczności, w której żyła.

Integralną częścią ceremonii świeckiej jest mowa pogrzebowa, która powstaje na podstawie rozmów z rodziną Zmarłego, a także muzyka, która nie tylko stanowi tło uroczystości, ale wielokrotnie jest samodzielnym elementem pogrzebowej narracji.

Dom Pogrzebowy Mementum na życzenie swoich Klientów podejmuje się kompleksowego przygotowania ceremonii pogrzebowej o charakterze świeckim. Jesteśmy w stanie przygotować taki pogrzeb na wszystkich cmentarzach Poznania, Nowego Tomyśla, Wielichowa oraz Grodziska Wielkopolskiego. Zapraszamy do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów.