Pogrzeb

KREMACJA ZWŁOK

Poza organizacją tradycyjnych pochówków dom pogrzrbowym Mementum zajmuje się przeprowadzaniem kremacji zwłok. Kompleksowe usługi pogrzebowe oferujemy na terenie całego województwa wielkopolskiego i lubuskiego, ze szczególnym uwzględnieniem takich miast jak Poznań, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Wielichowo I Rakoniewicach.

Kremacja zwłok stanowi formę pochówku dopuszczoną przez polskie przepisy prawne. Jest to spopielenie ciała zmarłego, które może zostać wykonane po dostarczeniu do naszej firmy pogrzebowej kopii aktu zgonu.

Jak wygląda kremacja zwłok?

Zanim zwłoki zostaną przekazane do krematorium, wcześniej pracownicy z naszego zakładu pogrzebowego ustalają wszelkie szczegóły dotyczące pochówku. Służą fachową pomocą w wyborze odpowiedniej urny oraz trumny, w której ma zostać przeprowadzona kremacja. Spopielenie ciała zmarłego jest możliwe wyłącznie w trumnach ekologicznych – drewnianych, nielakierowanych. Do środka nie można wkładać żadnych przedmiotów – można je włożyć dopiero do urny. Cały proces zwykle trwa kilkadziesiąt minut.

Po kremacji zapewniamy umieszczenie prochów w urnie, postępując zgodnie z należytym szacunkiem do zmarłego. Drugim etapem jest tradycyjny pogrzeb, który odbywa się na cmentarzu. Zamiast trumny w kolumbarium lub grobie składana jest urna ze spopielonymi szczątkami.

Nasz zakład pogrzebowy świadczy kompleksowe usługi związane z organizacją kremacji, ciesząc się dużym zaufaniem klientów na terenie Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla a w szczególności Poznania.