KREMATORIUM

Dom Pogrzebowy Mementum poszerzył swoje usługi i świadczy dla Państwa usługę spopielenia osoby zmarłej. Kremacja odbywa się w naszym prywatnym Domu Pogrzebowym Mementum w Grodzisku Wielkopolskim. Kremacja następuję w ustalonym dogodnym dla rodziny terminie. Przed rozpoczęciem kremacji mają Państwo możliwość pożegnania się z swoim bliskim. Uroczystość pożegnania może odbywać się w dowolnym obrządku religijnym lub świeckim. Każda kremacja odbywa się zgodnie z przepisami prawa i obowiązującymi zasadami. Kremacja zwłok stanowi formę pochówku dopuszczoną przez polskie przepisy prawne. Jest to spopielenie ciała zmarłego, które może zostać wykonane po dostarczeniu do naszej firmy pogrzebowej kopii aktu zgonu i aktu woli.

Po wykonanej kremacji, możecie Państwo odebrać urnę z prochami bliskiego lub możemy zająć się uroczystością pogrzebową na wybranym przez Państwa cmentarzu.

 

 

Jak wygląda proces kremacji?

Proces spopielenia osoby zmarłej odbywa się w najnowszym w pełni zautomatyzowanym Hiszpańskim piecu firmy Kalfrisa. Jest to pierwszy w Polsce piec tego typu: ekologiczny z niską emisją spalin. Firma Kalfrisa posiada certyfikat jakości ISO 9001:2015, który potwierdza najwyższą jakość oferowanych przez nią pieców. Sama procedura kremacji podlegająca rygorystycznym kontrolom na każdym etapie, co redukuje praktycznie do zera możliwość wystąpienia pomyłki. Cały proces kremacji zwykle trwa od 75 minut do 90 minut.

Po kremacji zapewniamy umieszczenie prochów w urnie, postępując zgodnie z należytym szacunkiem do zmarłego.