Z wielu przyczyn nie każda osoba może uczestniczyć w ceremonii ostatniego pożegnania. To może wywołać ogromną bezradność i smutek, że w tak ważnym dniu, nie można okazać wsparcia Rodzinie Zmarłego lub samemu pożegnać bliską osobę. Obostrzenia wprowadzone w wyniku pandemii w tym roku dokładnie wskazały, jak dużym problemem jest brak uczestnictwa w pogrzebie. Dlatego pracownicy zakładu pogrzebowego Mementum wyszli naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadzili do swoich usług transmisję pogrzebów online.

Transmitowanie pogrzebów znanych osób

Pogrzeby transmitowane online były znane od bardzo dawna. Do dzisiaj jednak transmitowano wyłącznie pogrzeby znanych osób. Dlatego z każdego miejsca na świecie każdy mógł zobaczyć pogrzeb księżnej Diany, Whitney Houston, czy pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Transmitowanie pogrzebów towarzyszy ludzkości od kiedy rozwinęła się technologia. Chociaż osobiście nie znaliśmy wielu znanych osób, to wirtualne uczestnictwo w pogrzebie, dla niektórych ludzi jest bardzo ważne – zobaczyć pożegnanie, w którym w pewien sposób można uczestniczyć.

Pogrzeby Online współcześnie

Transmisje online były więc przez długi czas zarezerwowane dla szerszej publiki. Cierpiały na tym rodziny, które rozdzielone przez dużą odległość lub choroby, nie mogły fizycznie uczestniczyć w pogrzebie. Zakład pogrzebowy Mementum zrobił wszystko, aby pomóc rodzinom pogrążonym w żałobie. Aby wszystko mogło odbyć się z należytym szacunkiem, a rodzina i przyjaciele mogli skupić się na spokojnym pożegnaniu, pracownicy zadbali o jakość transmisji.

Co zapewnia transmisja pogrzebów online?

Transmisje dostarczone przez pogrzebyOnline.com zapewniają klientom zakładu pogrzebowego Mementum dobrej jakości i płynny obraz, szybką transmisję oraz wyraźny dźwięk. Dzięki temu każda osoba, która nie może uczestniczyć osobiście w pogrzebie, może zobaczyć ceremonię i uczestniczyć w niej wirtualnie. Taka usługa znaczy bardzo wiele zwłaszcza dla osób, które mieszkają poza ojczyzną, a przyjazd jest dla nich niemożliwy.

Transmisje online dostępne są na stronie zakładu pogrzebowego mementum.com w zakładce transmisje. Pogrzeby emitowane są punktualnie, a obejrzenie transmisji jest bardzo intuicyjne. Wystarczy wybrać nekrolog odpowiedniej osoby, a następnie za pomocą jednego przycisku można uczestniczyć w pogrzebie.